İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Gerçekleştirildi

19.03.2021 Tarihinde Admin Tarafından Eklendi.

İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısı Valimiz Sayın Gökmen Çiçek başkanlığında ve eski Orman ve Su İşleri Bakanı ve Milletvekili Veysel Eroğlu’nun katılımıyla yapıldı.

 İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanı Valimiz Gökmen Çiçek ve müteşebbis heyet üyeleri toplantıda İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yeni tahsise sunulmuş olan yatırım alanlarının tahsisi için yapılan başvuruları değerlendirdi. Bölgeye kazandırılması amacıyla 19 adet sanayi parselinin tahsisi 18 firmaya yapılmıştır. İscehisar İMİOSB Müdürü Sayın Muhammed Bacaksız “yeni yatırımlar ile 500 Milyon TL’lik bir yatırımının olacağını ve yaklaşık 1800 kişinin bölgede istihdam edileceğini belirtti.

 İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Başkanlığı toplantısı Müteşebbis Heyet Başkanımız Gökmen Çiçek başkanlığında müteşebbis heyeti üyelerinin ve beraberindekilerin karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmasıyla tamamlandı.

 Toplantının devamında, Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi ile kurulan Mermer Akademisi’nin tanıtımı yapıldı. Toplantıda Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Belkıs Özkara, AKÜ Öğretim Görevlisi Dr. İlkin Yaran Ögel ile Dr. Özlem Tuna, Özener Patent Yetkilisi Huriye Kayabaşı ve Afyonkarahisar ABİGEM Direktörü Özgür Demir katılımcılara sunumlarını gerçekleştirdiler.

 Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi kapsamında mermer sektörü için oluşturulan ve Türkiye’nin ilk Garanti Markası olan “ISCE – International Stone Certification”ın tanıtımı yapıldı. Proje Kapsamında geliştirilen standartlar doğrultusunda ISCE adında bir “Garanti Markası” ortaya çıkarılmıştır. Mermer sektörü için oluşturulan Garanti Markası, bu markayı kullanma yetkisine sahip işletmeler tarafından üretilen mallar veya sunulan hizmetlerin belli ortak özelliklerini, kaynağını, kalitesini, bu amaçla kullanılan materyal veya teknikleri ve üretim, satış veya sunulma yöntemleri gibi önemli ayırıcı ortak özelliklerini garanti etmek amacıyla kullanılacaktır.

 Toplantının sonunda Vali Gökmen Çiçek ve Bakan Veysel Eroğlu ile beraberindeki heyet Mermer Akademisi’nde faaliyet gösteren Bilgisayar Laboratuvarı, Tasarım Odası, Derslikler ve Atölyeyi inceleyerek OSB Müdürü Muhammed Bacaksız’ dan bilgi aldılar.

 Toplantı hediye takdimi ile son buldu.

Son Yazılar