MERMER AKADEMİSİ’NİN GARANTİ MARKASI, RESMİ BÜLTEN’DE YAYINLANDI

26.02.2021 Tarihinde Admin Tarafından Eklendi.
Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Belkıs Özkara, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Muhammed Bacaksız, AKÜ Öğretim Görevlisi Dr. İlkin Yaran Ögel, Özener Patent Yetkilisi Huriye Kayabaşı ve Afyonkarahisar ABİGEM Direktörü Özgür Demir, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziyaret etti.
Ziyarette, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin proje sahibi olduğu Zafer Kalkınma Ajansı destekli “Mermerde Yüksek Verim Yüksek Katma Değer Projesi” kapsamında kurulan Mermer Akademisi bünyesinde mermer sektörü için oluşturulan Garanti Markası hakkındaki gelişmeler değerlendirildi. Heyet, Garanti Markası’nın Türkiye’de bir ilk olduğunu, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından 6769 sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu kapsamında Resmi Marka Bülteni’nde yayınlanması nedeniyle ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’e bilgi verdi.
ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ziyaret dolayısıyla teşekkür ederek Garanti Markası’nın Resmi Marka Bülteni’nde yayınlanması dolayısıyla heyeti tebrik etti.
GARANTİ MARKASI NEDİR?
Mermer Akademisi bünyesinde, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nden alanında uzman akademisyenlerden kurulan ekip ile Garanti Markası oluşturuldu. Bu Marka’yı kullanan tüm üreticiler belirlenmiş olan standart ve kalitede ürün üretecek. Marka’yı kullanmak isteyen sektör temsilcilerinin, üretim tesislerini bu çalışmada belirlenen standartlara uyumlu hale getirmeleri sonucunda Garanti Markası’nı kullanım hakları doğacak.

Son Yazılar