OSB Parselleri Denetim Komisyonu

28.01.2020 Tarihinde Admin Tarafından Eklendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2010/2 sayılı Genelgesi doğrultusunda, İller genelinde mevcut tüm OSB'lerin parsel tahsis, satış ve devir işlemleri ile ruhsat ve izinlerin 6 ayda bir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na raporlanmasını sağlamak üzere, İl Valiliğimiz Koordinatörlüğünde oluşturulan "OSB Parselleri Denetim Komisyonu" 2019 yılı 2. dönem sonuçlarını tespit etmek amacıyla Afyonkarahisar OSB'de toplandı.

 

Vali Yardımcısı Ümit Şeref KAYACAN Başkanlığında toplanan Komisyona, İscehisar Kaymakamı OSB Yönetim Kurulu Başkanı Uğur KAPAR, İscehisar Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet ŞAHİN, Afyonkarahisar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akın YILDIRIM, Çevre ve Şehircilik İl Müdür V. Mustafa ORUÇ, Milli Emlak Müdür Yardımcısı V. Cafer ATAY, Zafer Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Vahit AKYOL, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi  Ahmet Şükrü KÖSE, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir YEŞİLAY,  Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürü Ali Ulvi AKOSMANOĞLU, İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Muhammed BACAKSIZ, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nde Şube Müdürü Abdurrahman TOPATAN katıldı.

 

Yapılan denetleme neticesinde, İscehisar Mermer İhtisas OSB'nin 4562 sayılı yasa ve ona bağlı çıkartılan yönetmelikler doğrultusunda yönetildiği, arsa tahsisleri,devirleri, ruhsatları ve arsa satış fiyatlarında herhangi bir usulsüzlük ve yasalara aykırılığa rastlanılmadığı tespit edildi.

 

Toplantıda İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Muhammed BACAKSIZ OSB'de yapılan yatırımlardan ve yapılacak çalışmalardan bahsetti.

Son Yazılar