OSB Parselleri Denetim Komisyonu

16.01.2019 Tarihinde Admin Tarafından Eklendi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın 2010/2 sayılı Genelgesi doğrultusunda, İller genelinde mevcut tüm OSB'lerin parsel tahsis, satış ve devir işlemleri ile ruhsat ve izinlerin 6 ayda bir, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na raporlanmasını sağlamak üzere, İl Valiliğimiz Koordinatörlüğünde oluşturulan "OSB Parselleri Denetim Komisyonu" 2018 yılı 2. dönem sonuçlarını tespit etmek amacıyla Afyonkarahisar OSB'de toplandı.

Vali Yardımcısı Ümit Şeref KAYACAN Başkanlığında toplanan Komisyona, İscehisar Kaymakamı Ahmet Nuri DEMİR, İscehisar Belediye Başkanı Mustafa ÇİBİK, Afyonkarahisar Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Akın YILDIRIM, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vahit OKUMUŞER, Zafer Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Vahit AKYOL, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi  Muammer TÜRKER, Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Bekir YEŞİLAY,  Afyonkarahisar Organize Sanayi Bölge Müdürü Ali Ulvi AKOSMANOĞLU, İscehisar Organize Sanayi Bölge Müdürü Muhammed BACAKSIZ, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nde Şube Müdürü Abdurrahman TOPATAN katıldı.

Yapılan denetleme neticesinde, Afyonkarahisar OSB'nin ve İscehisar OSB'nin 4562 sayılı yasa ve ona bağlı çıkartılan yönetmelikler doğrultusunda yönetildiği, arsa tahsisleri,devirleri, ruhsatları ve arsa satış fiyatlarında herhangi bir usulsüzlük ve yasalara aykırılığa rastlanılmadığı tespit edildi.

Toplantıda İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Muhammed BACAKSIZ OSB'de yapılan yatırımlardan ve yapılacak çalışmalardan bahsetti.


Son Yazılar