İSCEHİSAR DEMİRYOLU HATTI MUTABAKATI İMZALANDI

23.03.2017 Tarihinde Admin Tarafından Eklendi.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi adına TCDD 7. Bölge Müdürlüğü - Afyonkarahisar ile İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi arasında Lojistik Kordinasyon Kurulu kararları gereği TCDD ve TCDD Taşımacılık A.Ş. ortaklığında demiryolu yük taşımacılığını arttırma ve bu bağlamda taşıma taahhüdü veren, TCDD Yönetim Kurulu Kararlarına göre ifa edilmesinde karşılıklı anlaşmayı kabul eden OSB, Fabrika, Liman ve Maden İşletmelerine iltisak hattı (demiryolu hattı) bağlantısı proje ve yapım işi kapsamında TCDD ile İscehisar Demiryolu Hattı yapımı mutabakatı yapılmıştır.

Mutabakat metni imza törenine TCDD 7. Bölgesi adına Bölge Müdürü Adem SİVRİ, İscehisar Mermer İhtisas OSB adına İscehisar Kaymakamı ve İscehisar Mermer İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muhammet ÖZTABAK, İscehisar Belediye Başkanı İscehisar Mermer İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Vekili Mustafa ÇİBİK, İscehisar Mermer İhtisas OSB Müdürü Muhammed BACAKSIZ katılmış olup tören TCDD 7. Bölge müdürlüğünde yapılmıştır.

TCDD'nin 2017 yılı yatırım programına alınan İscehisar Demiryolu hattı ile lojistik alanı çalışmalarına bu tarihten itibaren start verilmiştir. Yük taşımacılığı için yapılacak olan iltisak hattı (demiryolu hattı) ve lojistik alan yapımının öncelikle Ülkemize, Afyonkarahisar’a ve İscehisar İlçemize hayırlı olması temennilerinde bulunuyoruz. Emeği geçenlere sonsuz teşekkür ederiz. 

İscehisar Mermer İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanlığı

Son Yazılar