DEMİRYOLU HATTI ve LOJİSTİK ALAN YAPILACAK

23.02.2017 Tarihinde Admin Tarafından Eklendi.

Devlet Demiryolları 7. Bölge Müdürlüğü Demiryolu Modernizasyon Servis Müdürlüğü tarafından, 2023 yılına kadar ülkemizdeki toplam taşıma içerisindeki demiryolu taşıma payını %10 seviyesine çıkartmak suretiyle gerek yurt içi, gerekse ithalat – ihracat ve transit taşımalarda ulaşım maliyetlerini minimum seviyeye çekerek makro dengeye olumlu yönde katkı sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

Bu çalışmalar içerisinde Afyonkarahisar İli içerisinde yer alan Liman, Organize Sanayi Bölgesi ve fabrikaların demiryolu taşımacılığına tercihlerini yönelterek, ülke ekonomisine doğrudan devlet teşekkülü üzerinden katkı yaratılacaktır.

Bu sebeple, İscehisar İlçesi ile İscehisar Mermer İhtisas Organize Sanayi Bölgesi sınırları içerisinde faaliyet gösteren fabrikaların yurt içi ve yurt dışı yüklerinin demiryolu ile taşınabilmesi amacıyla İscehisar İlçesi sınırları içerisinde yapılması planlanan lojistik alan çalışmalarında sona yaklaşılmıştır.

Ayrıca, Afyonkarahisar ile İscehisar arasındaki hızlı tren hattı güzergâhı boyunca İscehisar da kurulması planlanan lojistik alana kadar yapılacak olan TCDD iltisak hattı (demiryolu hattı) çalışmalarının da 2017 yılı yatırım programına alınması çalışmalarında sona yaklaşılmıştır.

Yapılacak olan lojistik alanın yer tespiti ve demiryolu hattı güzergahı ile ilgili İlçe Kaymakamı Muhammet ÖZTABAK,  Belediye Başkanımız Mustafa ÇİBİK,  TCDD 7. Bölge Müdürü Adem SİVRİ, TCDD 7. Bölge Servis Müdürü Yusuf TETİK, İscehisar Mermer İhtisas OSB Müdürü Muhammed BACAKSIZ, Belediyemiz Fen İşleri Müdürü Ahmet KABAN yapılması planlanan lojistik alan ile ilgili demiryolu hattı güzergahında incelemelerde bulundular.

Belediye Başkanımız Mustafa ÇİBİK Lojistik alan çalışmalarının ivedilikle sonlandırılması gerektiğini ve lojistik üssün İscehisar’da faaliyet gösteren bütün firmalar açısından önemli olduğunu vurguladı.

Son Yazılar