Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Karamehmet Mermer Fabrikası'nın açılış törenine katıldı.

18.08.2022 Tarihinde Admin Tarafından Eklendi.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İscehisar Mermer İhtisas OSB’de yer alan mermer fabrikasının açılışında, 'Burada yerin altında boş yatan mermer yatakları artık ekonomiye kazandırılıyor. Bu firma üretiminin yaklaşık yüzde 90'nını ihraç ediyor, ülkeye döviz kazandırıyor. Eskiden blok halinde gönderdiğimiz mermerleri artık işleyip katma değerli hale getirip gönderiyoruz, satıyoruz.' dedi.
Bakan Varank'ın mikrofonu verdiği Karamehmet AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Remzi Özcan da "Aile olarak ülkeye ve sektöre 20 ilde 60 tane Ar-Ge yaparak ocak kazandırdık. 3 ayrı ilde fabrika var. Bu tesiste karşıdaki fabrikanın devamında işleyemediğimiz, ekonomiye kazandıramadığımız ürünleri teknolojik halde ekonomiye kazandırmak için katma değeri artırdık. 20 yılda 60 ocak 5 fabrikayı bu ülkeye kazandırdık." ifadelerini kullandı.Açılış sonrası fabrikayı gezerek işçilerle sohbet eden Varank, fabrikada son kontrolleri yapılan işlenmiş mermerleri ihracat dizilimlerine ekledi.
Açılışa, Vali Kübra Güran Yiğitbaşı,İscehisar Kaymakamı ve İscehisar Mermer İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Kapar, İscehisar Belediye Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi Ahmet Şahin Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan Demirel, Yönetim Kurulu Üyesi Necmettin Ayyıldız, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Sertesert, Ege İhracatçı Birlikleri Başkanı İbrahim Alimoğlu ve bir çok bürokrat ve çok sayıda davetli katılım sağladı.

Son Yazılar